rodzice 65lecie_original.JPG

Informacje dla rodziców

Nasza SzkoÅ‚a liczy okoÅ‚o 500 dzieci i mÅ‚odzieży, to jest ponad 360 rodzin. Rodzice i opiekunowie szkoÅ‚y sÄ… jej integralna częściÄ…, bez której nasza szkoÅ‚a nie mogÅ‚aby funkcjonować.

​

Zapewne wszyscy rodzice / opiekunowie są zainteresowani kiedy są zajęcia w szkole i jakie niespodzianki przygotowaliśmy dla uczniów. Poniżej można pobrać grafik szkolny i zapoznać się z planem na ten rok.

Ważne informacje

Bardzo sobie cenimy wkład rodziców w życie szkolne. Poniżej znajdują się linki do najważniejszych informacji.

dyzury jablko.png
Laptop and Phone
Rejestracja.png

Dyżury

Informacje o obowiązkowych dyżurach dla rodziców.

Opłaty za szkołe

Opłaty prosimy wpłacać na szkolne konto bankowe.

Rejestracja do szkoły

Dzieci do szkoły rejestrujemy na każdy rok szkolny.

Odbiór dzieci ze szkoły

Obowiązkiem każdego Rodzica/Opiekuna jest odebranie dziecka na czas, po zakończeniu lekcji o 13.15 lub w przypadku młodszych klas o godzinie 13.00. W sytuacji nieoczekiwanego spóźnienia prosimy o niezwłoczny kontakt z Nauczycielem, Dyrektorem lub Prezesem Szkoły. Telefony kontaktowe umieszczone są na stronie internetowej i na ostatniej stronie biuletynu.

​

Uczniowie/Uczennice klasy przedszkolnej, zerowej, pierwszej, drugiej i trzeciej odbierani sÄ… spod klas, pozostali uczniowie z boiska szkolnego.

​

Uczniowie klas GCSE, A1 i A2 mogą wracać do domu samodzielnie, za uprzednim pisemnym pozwoleniem rodziców/opiekunów.

​

Prosimy zwrócić uwagę, że tylko Rodzic/Opiekun lub osoba upoważniona przez Rodzica/Opiekuna może odebrać dziecko. Nauczyciel powinien być odpowiednio wcześniej powiadomiony, jeżeli inna osoba ma odbierać dziecko. Jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia nauczyciel może poprosić o pisemne pozwolenie podpisane przez Rodzica/Opiekuna. W wyjątkowych i nieprzewidzianych sytuacjach dopuszczalne jest poinformowanie o zmianie w odbiorze dziecka drogą telefoniczną, które wymaga potwierdzenia tej samej informacji do dwóch pracowników szkoły np. nauczyciela klasy i asystenta nauczyciela.

Absencja dziecka/dzieci

Lista obecnoÅ›ci sprawdzana jest na każdej lekcji. Liczba godzin opuszczonych przez ucznia w ciÄ…gu roku jest wpisywana na Å›wiadectwie koÅ„cowym. W wyniku dÅ‚uższych nieobecnoÅ›ci uczeÅ„ może być nieklasyfikowany przy wystawianiu przez nauczyciela oceny koÅ„cowej.Trzy kolejne nieusprawiedliwione  nieobecnoÅ›ci dziecka w szkole bÄ™dÄ… uznana za rezygnacjÄ™ z miejsca, a pozostaÅ‚a opÅ‚ata za semestr nie zostanie zwrócona rodzicowi. Miejsce zostanie zaoferowane innemu dziecku z listy oczekujÄ…cych.W klasach egzaminacyjnych tj. klasie GCSE, AS i A2 dopuszczalne sÄ… tylko trzy nieobecnoÅ›ci w caÅ‚ym roku szkolnym.Wszystkie nieobecnoÅ›ci muszÄ… być wczeÅ›niej zgÅ‚oszone i uzgodnione z nauczycielem. UczeÅ„ musi również nadrobić zalegÅ‚oÅ›ci spowodowane swojÄ… nieobecnoÅ›ciÄ…. Rodzice majÄ… obowiÄ…zek skontaktować siÄ™ wczeÅ›niej z wychowawcÄ… klasy, Dyrektorem lub z osobÄ… z ZarzÄ…du, powiadamiajÄ…c o nieobecnoÅ›ci dziecka w szkole.

Inne informacje, zasady i procedury

Bardzo prosimy rodziców lub opiekunów dzieci o zapoznanie się z innym procedurami obowiązującymi w naszej szkole.