sztandar_65lecie.jpg

Informacje, zasady i procedury

Bardzo prosimy rodziców lub opiekunów dzieci o zaponanie się z dodatkowymi procedurami obowiązującymi w naszej szkole.

Biuletyn Informacyjny

Zapraszamy do lektury Biuletynu Informacyjnego naszej szkoły.

Statut Szkoły

Prosimy rodziców o zapoznanie się ze Statutem Szkoły.

Safeguarding Children & Child Protection Policy

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

Ubezpieczenie

Szkoła posiada następujące polisy ubezpieczeniowe Public Liability Insurance Employer and Director Insurance.

Ubezpieczenie dziecka od nieszczęśliwych wypadków leży w gestii rodziców. Zasady i regulacje dotyczące Szkoły, jako szkoły uzupełniającej (School Policies) dostępne są na stronie internetowej szkoły.

ZdjÄ™cia, strona internetowa, Facebook

W naszej szkole działamy w oparciu o polisy i procedury, które są aktualizowane i dostosowywane do warunków w jakich uczymy nasze dzieci i młodzież. Z polisami i procedurami szkoły oraz aktualizacjami można zapoznać się na stronie szkoły. Wszystkie bardzo istotne zmiany są wprowadzane na bieżąco i prezentowane Rodzicom/Opiekunom w komunikacji e-mail. Wynikają one z procedur np. (Oszacowanie ryzyka tzw. Risk Assessment w dobie Covid-19).

Polska Szkoła im. św. Królowej Jadwigi pragnie zastrzec sobie prawo do robienia i publikowania zdjęć uczniów oraz ich prac na użytek szkoły. Zdjęcia robione są grupowo, indywidualnie w klasach, podczas uroczystości na terenie szkoły, jak również podczas udziału w konkursach przez wyznaczone osoby. Dzieci mogą być również fotografowane na imprezach szkolnych (np. zabawa karnawałowa, akademie i inne uroczystości), podczas grupowych występów poza terenem szkoły i przez inne obecne osoby. Zdjęcia są umieszczane na szkolnej stronie internetowej, na szkolnym portalu Facebook, w kronice szkolnej i materiałach promocyjnych szkoły.

Parking

Ursuline Academy posiada ograniczonÄ… liczbÄ™ miejsc parkingowych. Parking przed szkoÅ‚Ä… przeznaczony jest  wyÅ‚Ä…cznie dla Kadry Pedagogicznej, Dyrektora oraz czÅ‚onków ZarzÄ…du.

Kierownictwo szkoły Urszulanek wystosowało bezwzględny zakaz parkowania i blokowania na dłuższy czas podjazdów należących do mieszkańców Morland Road. W związku z tym rozporządzeniem prosimy wszystkich o nieparkowanie po lewej stronie Morland Road, wzdłuż budynków mieszkalnych. Chcemy podkreślić, że zależy nam na utrzymaniu dobrych stosunków ze szkołą Urszulanek, jak również okolicznymi mieszkańcami.

Przypominamy również, że parking przy przedszkolu, na Coventry Road jest udostępniony tylko dla szkoły Tamilów, a nie dla naszych Rodziców/Opiekunów.

Korespondencja z rodzicami/opiekunami

Korespondencja oraz wszystkie materiały rejestracyjno-promocyjne przesyłane są drogą elektroniczną.

Raz, dwa razy na tydzień wysyłane są informacje dotyczące spraw bieżących, jak również ciekawostki z życia szkoły. Obowiązkiem Rodziców/Opiekunów jest zapoznanie się z treścią listów przygotowywanych przez Zarząd i Dyrektora Szkoły.
Szkolny mail:  info@polskaszkolailford.co.uk

Szkolne zebrania

Rodzice/Opiekunowie zobowiązani są brać udział w Walnym Zebraniu, kiedy zostanie zwołane oraz w innych zebraniach, jakie organizuje Zarząd i Dyrekcja Szkoły, np. w wywiadówkach, które mają miejsce podczas lub po zajęciach szkolnych.